Eğitimler

Karuna Ki

Karuna Ki, Merhamet Enerjisi ya da daha uygun bir şekilde "Merhamet Enerjisinin Yolu" anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir.
Karuna Ki kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır. Karuna Ki'nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiç bir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir şifa sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir.
Karuna Ki, Karuna Reiki'den farklı bir kulvardadır. Sembolleri büyük ölçüde aynı olsa bile şifaya yaklaşımı ve uygulamaları farklıdır.Karuna Ki'nin kendine özel meditasyonları bulunmaktadır ve bu meditasyonlar şifa enerjisini arttırıcı etkiler yapmaktadır. Karuna Ki'nin de temel amacı koşulsuz sevgiye ve merhamet enerjisine bağlanmak ve bu şekilde şifa kanalı haline gelebilmektir.
Karuna ki sisteminde veya bu alıştırma sürecinde hiçbir doğaüstü veya mistik bir deneyim amaçlanmaz. Sistem Reiki'ye dayanır ve Reiki enerjisinin değişik bir kullanımıdır. Bu uygulamalar Reiki enerjisi ve karuna sembollerinin farklı kullanımıyla gelişmiştir.
Karuna Ki Sembolleri ve Kısaca Kullanım Alanları
Zonar: Çalışmalarda ilk başta kullanılır ve acıyı azaltmaya yardım eder. Hücresel boyuttaki travmaları tedavi eder.
Halu: Zonardan daha yüksek boyutlarda ve seviyelerde çalışan bir semboldür. Sorunlu olan bölgeye ışır ve şifa enerjisini bu noktaya ışınlar. Bilinçaltındaki negatif paternleri ve blokajları çözer.
Harth: Duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Yaşama güzellik, denge ve ahenk verir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak içinde kullanılır.
Rama: Topraklanmada ve yeryüzü enerjisi ile bağlantı kurmada kullanılır. Alt çakralarda kullanımı çok etkilidir. Alt çakralarla üst çakralar arasında denge sağlar. Kristalleri ve odayı da temizlemekte kullanılır.
Gnosa: Yüksek benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Ruhsal ve mistik bilgiye ulaşmak için kullanılır.
Kriya: Denge sağlamak ve farkındalığı arttırmak için kullanılır. Hafızayı geliştirici ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Düşünceleri harekete geçirtir ve aksiyon sağlar.
Iava: Şartlanmalarımızdan kurtulmamıza yardım eder ve farkındalığımızı arttırır. Gezegensel iyileşme içinde kullanılır. (savaş,sel,deprem vs...)
Shanti: Geçmişe takılıp kalmamızı engeller, şimdiki zamanda uyumlu yaşamamızı sağlar, kendimiz için hazırladığımız geleceği açığa çıkarır.
Om: Evren fonksiyonlarını bir bütün olarak temsil eder. Hayatlarımıza bütünlük getirir. Havayı temizleme, stabilize etme ve kesinleştirmede kullanılır. Işık getirir, temizler ve koruyucu etki yapar.
Dumo: Bütün çakralarla bağlantı kurar ve onları açar ve kundalini ateşinin akışını sağlayan merkezi kanalize eder.
Usui Dai Ko Myo: Her çakranın, merkezin ve bedenin ve zihnin birleşimini canlandırır. Bütün hastalığın ruhsal bedenlerde oluşan bulutlardan geldiği düşünülür ve Dai Ko Mi ruhsal bedeni temizler ve iyileştirir.
Tibetan Fire Serpent: Meditasyon veya iyileştirmede daha çok denge ve yenilik için kullanilabilir.
Raku: Uyumlama esnasında kullanılan bir semboldür. Master ile öğrencisinin auratik alanlarını ayırmak için ve hara çizgisini aktive etmek için kullanılır.

Karuna Ki Meditasyonları
Karuna Ki'nin 4 çeşit meditasyonu vardır.
İlk Karuna Ki meditasyonu iyileştirme kanalını kuvvetlendirmeye, kişisel Chi'yi (Yaşam enerjisi) yükseltmeye ve benliği iyileştirmeye odaklanmak için özel nefes almayı kullanan bir aktivitedir.
İkinci Karuna Ki meditasyonu merhamet enerjisi üzerine meditasyon yapmaktır. Meditasyon merhametinizi tüm evrene yaymanızı da sağlar.
Üçüncü Karuna Ki meditasyonu sembollerdir. Karuna sembolleriyle meditasyon, sembollerle bağlantının gelişimini sağlar ve böylece sistemin tabanı olan merhamet, kalp bağlantısı da gelişir.
Dördüncü Karuna Ki meditasyonu tonlama kullanmadır. Bu uygulama Karuna Ki meditasyonunun ilk tipinde de etkileri değiştirmek veya artırmak için kullanılabilir.

 
*KARUNA-Kİ eğitimini birebir veya uzaktan eğitim ile alabilirsiniz.
*KARUNA-Kİ 'yi alabilmek için Usui Reiki 3.seviyeyi almış olmanız gerekmektedir.
*Uzaktan eğitime katılanlara özel hazırlanmış PDF formatında eğitim kitapçığı ve katılım belgesi gönderilecektir.

Birebir eğitim ile ilgili detaylı bilgi, sorularınız veya kayıt yaptırmak için bize İletişim Sayfamızdan ulaşabilirsiniz.