Eğitimler

Animal Reiki.(Hayvanlar için Reiki)

Reiki,iyileşmeyi destekleyen bir stres azaltma ve rahatlama tekniğidir
Herkesin kullanabileceği basit,doğal bir iyileştirme yöntemi olup yan etkileri gidermek ve iyileşmeyi hızlandırmak için diğer tıbbi tekniklerle birlikte de çalışır
Öğrenmesi son derece basit bir teknik olan Reikiyi kullanma kabiliyeti,Reiki sınıfında öğrenciye aktarılarak başlar.Bu yetenek,bir Reiki Master-Teacher tarafından verilen " uyumlama" ile etkinleştirilir.Bu uyumlama,kişiyi Reiki enerjisi ile uyumlu hale getirir
Reikinin kullanımı;kişinin entellektüel kapasitesine bağlı değildir Bu nedenle herkes tarafından kullanılabilir
Reiki tekniğini kendiniz ve insanlar üzerinde kullanabileceğiniz gibi
Kediler, köpekler, kuşlar, balıklar, atlar veya daha büyük evcil hayvanlarınıza ve tüm sokak ve barınaktaki  hayvanlarda da destek amaçlı  kullanabilir,uygulamayı öğrenerek tüm hayvan dostlarımıza faydalı olabilirsiniz

Ne zaman ve ne durumlarda Reiki tercih edilir:

 
Tüm yaştaki insanlar ve hatta çocuklarda olduğu gibi hayvanlarımızda da Reiki çok etkilidir. Mutlaka evcil hayvanınızın size şirinlikler yaparak sizden sevgi dilendiğini fark etmişsinizdir.
Hayvanlar sizin sevgi dolu dokunuşunuza ve düşüncelerinize karşılık verir.
 
Tıpkı insanlar gibi, hayvanlar da , ara sıra, fiziksel olarak, duygusal ve zihinsel dengesizliklere sahip olabilirler. Bunlar tedavi edilmezse, hastalık olarak ortaya çıkabilir. Periyodik Reiki uygulamaları hayvanların sağlık  dengesi ile doğal durumunu korumasına yardımcı olur.
 

Reiki uygulamalarına şu durumlarda ihtiyaç duyabilirsiniz:

 
 • Tüm yaş gruplarında: Her yaştaki evcil hayvanınıza Reiki uygulayabilirsiniz.
 • Gevşeme ve stres azaltmak için:Reiki,  hayvanlar üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve evcil hayvanlara eğitim ve davranış değiştirmeye daha fazla alışmaya yardımcı olabilir. Reiki, istismar öyküsü olan hayvanlar için son derece yararlıdır. Nazik dokunuş ve enerji, incinmekle ilişki kurmayı öğrenen hayvanlara güvenin yeniden kazandırılmasına yardımcı olur.
 • Duygusal travma sonrasında: Hayvanlarımız kötü davranış, kayıp, taşınma, depresyon veya davranışsal bozukluk gösterdiğinde sevgi dolu enerjiye ihtiyaç duyabilirler. Sorunun ne olduğunu tam oalrak anlayamasanız bile, hayvanınıza yardım etmek için, Reiki uygulayabilirsiniz.
 • Kanser tedavilerinde: Kanser tedavilerinin yan etkilerini hafifletmeye veya önlemeye yardımcı olur 
 • Cerrahiyi veya hastalığını takiben: Reiki, ağrı kesici ve antibiyotikler gibi geleneksel ilaçların yan etkilerini hafifletebilir ve önleyebilir ve vücudun doğal iyileştirme tepkisini kolaylaştırmak ve güçlendirmek için ağrıyı gidererek rahatlama sağlar
        Reiki; ayrıca
 • Sizinle hayvanlar arasındaki güven bağlarını artırır: 
 • Genel bir rahatlık sağlayarak ağrı,endişe ve korku giderir
 

Hayvanları Dinlemek
 

Hayvanlar, hastalıklarına göre, kişiliklerine göre ve sizi ne kadar iyi tanıdıklarına göre Reikiye farklı tepkiler verir. Peki Reiki uygulama tekniğini, hayvanınızın durumuna göre, nasıl seçmeniz gerekiyor:
 
 • Sizin dokunmanızı istemeyen hayvanlar kendilerini anlatabilmek için tırmalayabilir, uçarbilir, homurtular çıkartır, tıslar veya kaçabilir. Bu durumda uzaktan Reiki uygulanmalıdır.
 • Hayvanınız uygulamada yerini değiştirip size sevecen bakışlar atabilir. Bu durumda halen Reiki uygulamasına ihtiyaç duyduğunu hissediyorsanız ellerinizi hayvanınızın bir kaç santimetre üzerinde tutarak uygulamaya devam ediniz.
 • Hayvanınız, siz kendinize veya başka bir kişiye Reiki uygularken, yanınıza geliyorsa, Reikiye ihtiyaç duyduğunu belirtiyor olabilir.
 • Eğer şanslıysanız, hayvanınız Reikiye ihtiyaç duyduğu bölgesini şeklini değiştirerek uygulama noktasına getirebilir.
 

Farklı Tekniklerin Uygulanması

 
Eğer kendinizi rahat hissediyorsanız yada sezgisel olarak hayvanınıza yaklaşma ihtiyacı duyuyorsanız, Reikiyi uygulamak için ellerinizi hayvanınızın tam üzerinde tutarak uygulayabilirsiniz.
 
 
Bu genel teknikleri uygulayabilirsiniz:
 

Uzaktan Reiki: Bu Reiki tekniği her yerde uygulanabildiğinden hayvanınızın yakınında durmanız gerekmez. Bu tekniği hayvanınızın geçmişte geçirmiş olduğu travmaları tedavi etmek için kullanabilirsiniz.
 
Mesafeli Reiki ışını tedavisi: Hayvanınıza ilk olarak belirli bir uzaklıktan Reiki ışın tedavisi uygulaması ile başlayabilirsiniz. Bu sizin ve hayvanınızın yakınlaşması için rahatlama sağlar.
 
Eller vücut üzerinde ve mesafeli Reiki: Bazı hayvanlar temas ederek uygulanan Reikiye göre bu tekniğe daha uzun süreli dayanır.
 
Temasla Reiki: Standart temas ederek uygulanan Reiki terapisidir. Bazı hayvanlar oldukça küçük olabilir ancak temelde prensip ve anatomi aynıdır.
 
Grup Reiki: At ve iri köpekler gibi büyük boyutlarda ki hayvanlarınız için birden fazla kişi eş zamanlı Reiki uygulayabilir. Bu şekilde daha fazla sevgi ve şifa uygulanabilir.


Eğitim Hakkında 

Hayvanlar için Reiki Eğitimi için açılacak sınıfımız maksimum 8 kişiliktir