Makaleler > Makalelerim

Öncelikle Bir Anlaşma Yapın

19 Mart 2019


Şimdi kendinizi tüm yönlerinizle, hatalarınızla, zaaflarınızla, güçlü ve zayıf yönlerinizle, yani her şeyinizle birlikte kucaklayın.

Doğuştan değerlisiniz. Biriciksiniz.Buna inanın

Tüm insanlar hata yapar. Bazı düşünce ve duygularla da yaşar
Geçmişte birçok hata yapmış olabiliriz ki aslında hata diye de bir şey yok. ‘Şu an hata’ dediğiniz şeyler geçmişte, ‘o an diliminde’ sizin en doğrusu ve en iyisi olarak bildiğiniz şeylerdi. Onlar birer dersti. Neyin yürümediğini gösterdi, yeni seçenekler ortaya çıkardı ve olgunlaştınız.

Kendinizi suçluyorsanız bırakın şimdi. Sorumluluk alabiliriz, fakat kendimizi suçlamamız gerekmiyor.

Bu ifade ile yaşadıklarımızdan kıymetli dersler çıkarmamızı sağlayan, bizi değişime ve gelişmeye motive eden samimi suçluluk duygusundan bahsetmiyorum. Telafi edebileceğimiz bir şey varsa ve bir şey yapmamız gerekiyorsa, elbette yapalım ama kendimizi cezalandırmadan.
Kendimizi sevmemiz, kendimize karşı şefkatli, nazik ve iyi olmamız o kadar önemli ki.
Bizi yukarıya taşıyacak olan şey, dersleri görebilmek kendimizi cezalandırmak değil…
Ekonomik şartlarımızı iyileştirerek, mevkiimizde yükselerek, prestijli bir işte çalışarak hatta ünlenerek dışsal bazı başarılar da elde etmiş olabiliriz
Ancak, tüm insanların arzuladığı içsel başarı ölçüsü olan huzur ve mutluluğu, öncelikle kendimizle olumlu bir iletişim kurarak yaşayabiliriz.

Bu nedenle;
Her şeyden önce kendinizle bir anlaşma yapın
Kendinize acımaktan ve acımasızca yargılamaktan vaz geçeceğinize dair bir anlaşma olsun bu…
‘Ben beceriksizim’, ‘aptalım’,’ yetersizim’ ‘değersizim’,’çirkinim’,’kötüyüm’ gibi sözcükleri kesinlikle kullanmayın. Kullanmakta ısrarcı olmak, yaptığınız telkinlere uygun şekilde davranışlar sergilemeye yol açar ve yaydığınız enerjiye uygun durumlarla karşılaşırsınız. Yani, içinizde suçluluk duygusunun enerjisini taşırsanız, dışarıda da suçlanabilirsiniz anlamını taşıyor bu sözlerim.

Kısaca;
Bazı kapıların açılması için, bazı kapıları kapatmak gerekir.

‘Hatalar’ isminde bir hesap defteri tutmak yerine, atılacak doğru adımlara karar verip harekete geçtiğinizde güzel dönüşümler olur.
Kendinizi suçlamak değil fakat sorumluluk almak sonsuza dek yarar sağlar.
Kendinize, çevrenize, sevdiklerinize hatta tüm evrene…

Kendinizi bu tür olumsuz düşünce ve duygular içinde hissettiğinizde, doğayla bağlantı kurun.
Bırakın su, tüm ıstırabınızı yıkayıp götürsün. Duş alırken, negatif enerjinin sizden aktığını ve ışığa dönüştüğünü imgeleyin. Böylece duygu durumunuz, hızla olumlu yönde değişir ve enerjiniz yükselir.
Doğaya çıkın, yürüyüş yapın ve tüm sorunlarınızın enerjisini toprağa bırakın. Derin bir nefes alarak ayak tabanlarınızdan tüm sıkıntılarınızı, sevgiye dönüştürmek niyetiyle toprağa gönderdiğinizi düşünebilirsiniz.

Biraz sakinleşmeye çalışın ve yeniden düşünün sonra.
Söz konusu en yakın arkadaşınız olsa, onu nasıl teselli ederdiniz?
Kendisini daha iyi hissetmesi için ona neler söyler, olup bitenlerden nasıl bir ders çıkarmasını isterdiniz?
 Farkına varın ve aynı şekilde kendinize yaklaşın.

‘Kendimi affediyorum’
‘Kendimi hatalarımla seviyorum’
‘Kendime güveniyorum’
‘Hayatımın sorumluluğunu üstleniyorum’
‘Sevgiyle yol alıyor, sevgiyle iyileşiyorum’
Gibi cümleleri tekrarlamak sizi sakinleştirecek, daha huzurlu ve olabildiğinizin en iyisi olmanıza yardım edecektir.

 

 

Son Eklenen Makaleler


Sevgi 3 Türlüdür

Farkındalık Üzerine > 10 Ekim 2019 14:54
Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir” diye başlıyor sözlerine, Masumi Toyotome . “Ama sevgi nedir, nerede bulunur, biliyor muyuz?” diye de soruyor.. Sonra anlatmaya başlıyor ve diyor ki: “Sevgi üç türlüdür !..”

Giordano Bruno 'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

Farkındalık Üzerine > 27 Temmuz 2019 15:23
Giordano Bruno'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 7 ÖĞRETİ

Farkındalık Üzerine > 29 Haziran 2019 21:09
Her şey bir söz ile değişebilir. Tüm düşüncelerin ve fikirlerin içinde sevgi vardır. Nefretin karşısında duran sevgi, gerçekte nefretin yaşamasının sebebidir.

Ağaç ve Stres

Farkındalık Üzerine > 27 Mayıs 2019 01:37
Kendinizi gergin mi hissediyorsunuz? Hemen kalkın, size en yakın yerdeki ağacı seyretmeye başlayın. Eğer yakınınızda çam ağacı varsa daha da şanslısınız. Stres atmak için çamın üzerine yok.”

Bu Taktikler Hayatınızı Tamamıyla Değiştirebilir !

Sağlık > 25 Mayıs 2019 05:00
Dünya nın önde gelen psikiyatristlerinin bu taktik ve önerileri hayatınızı tamamıyla değiştirebilir İşte O Sözler...

İnsan Olmak

Sağlık > 16 Mayıs 2019 14:14
İnsan, doğa güçlerine ve bazı hayvan türlerine oranla zayıf bir varlıktır. Bu nedenle, her insanın var oluşunda eksiklik duygusu vardır. Çünkü insan, çocukluk döneminden ötürü, yaşamına normal bir çaresizlik içinde başlar.

Öncelikle Bir Anlaşma Yapın

Makalelerim > 19 Mart 2019 19:31
Tüm yönlerinizle, hatalarınızla, zaaflarınızla, güçlü ve zayıf yönlerinizle, yani her şeyinizle birlikte kendinizi kucaklayın.Doğuştan değerlisiniz. Biriciksiniz. Buna inanın

Limon İle Gribi Atlatın

Sağlık > 18 Şubat 2019 13:44
Limon ile Gripten Kurtulmak Mümkün! Pekiyi ama nasıl? ​Hemen ayaklarımızla başlayabiliriz örneğin… Topuk ve ayaklarımızın emilimi yüksek olduğu için, ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır

100 Yaşındaki Yoga Eğitmeninden Mutlu Bir Hayat İçin Altın Kurallar

Sağlık > 18 Şubat 2019 12:46
Dünyanın en yaşlı yoga eğitmeni seçilen Tao Porchon-Lynch ; Yüksek enerjisi ve gülücükler saçan yüzüyle mutlu bir hayat için altın kurallardan bahsediyor. Örnek almaya ne dersiniz? Sözleri hem düşündürücü hem de ilham verici... İşte o sözler...

Sıkışan Duygular

Güncel > 05 Şubat 2019 11:15
Hayat akıp giderken,Sevilen bir kişinin kaybı,boşanma ya da ilişki sorunları,maddi zorluklar,travmalar,uzun süreli stres,olumsuz iç diyalog gibi sebepler birçok duygunun sıkışmasına sebep olur bedenimizde.

İnsanlar Girer Hayatınıza

Farkındalık Üzerine > 31 Ocak 2019 01:56
İnsanlar girer hayatınıza Tesadüf sanırsınız fakat değildir Kiminin nefesi bir rüzgar gibidir Güç alır bir kuş gibi süzülürsünüz semaya

Daha İyi Olmak İçin Reiki

Makalelerim > 30 Ocak 2019 03:29
Reiki desteği almayı düşündünüz mü hiç? Reiki,stresin etkilerini azaltmak ve o en iyi halinize ulaşmak için Evrenin bir hediyesi...

Boğaz Çakrası

Makalelerim > 30 Ocak 2019 02:46
Kendimizi ifade edemediğimiz,söylemek isteyip de söyleyemediğimiz sözleri, kendimiz ve başkaları ile ilgili yargı ve eleştirileri boğaz çakrasında biriktiririz.

Aşağıdaki Kişilerden Size En Korkutucu Geleni Hangisi? İşte size Szondi Testi

Sağlık > 07 Ocak 2019 13:36
20. yüzyılın en ünlü psikiyatristlerinden Macar Leopold Szondi’nin hazırladığı bu test, görsel imgelerden yola çıkarak, insanların bastırılmış duygularını özellikle de korkularını bularak, onların hangi yollarla su yüzüne çıktığını keşfetmeyi amaçlıyor.

Apple Computer in Kurucu Ortağı ve CEO su Steve Jobs un Son Yazısı

Farkındalık Üzerine > 01 Ocak 2019 17:01
Apple Computer, Inc.'ın kurucu ortaklarından olan bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilen Steve Jobs 5 Ekim 2011'de hayatını kaybetmişti. İşte Jobs'un son yazdığı yazı.