Makaleler > Makalelerim

BULUNDUĞUNUZ ORTAMA DİKKAT EDİN! MEKAN ENERJİSİ HAFİFE ALINMAMALI...

09 Haziran 2022


Bulunduğunuz Ortama Dikkat Edin;Mekan Enerjisi Hafife Alınmamalı!
İşte bu nedenle de şayet istediğiniz evinizde ya da çalıştığınız ofiste daha huzurlu ve mutlu olmak ise, bu ortamların enerji temizliğine önem vermeniz gerektiğinin bilincinde olmanız, gerçekten büyük bir öneme sahiptir.
Tabii, dikkat edilmesi gereken bazı hususların farkında olmanız da...
Bu sözlerden sonra;
“Evet, ama ne yapabilirim ki” diye düşünüyorsanız,
Öncelikle “tuzu, ada çayını ve elma sirkesini hayatınızdan eksik etmeyin” derim.
Sebebine gelince;
Örneğin, bulunduğunuz ortamda bir kâse içinde bulunduracağınız tuz, negatif enerjiyi çeker ve özellikle oturma odasına koymak, oldukça faydalıdır.
Ayrıca bir avuç adaçayını, dalıyla birlikte bir cezveye koyarak ve üzerine de birkaç damla limon kolonyası damlatarak yakıp, yaptığınız bu tütsüyü odalarda gezdirmek, negatif enerjiyi pozitife dönüştürmek adına hayli önemli.
Öte yandan, elma sirkesinin de negatif enerjiyi temizlemek adına müthiş bir etkiye sahip olduğunu bilmenizi isterim.
Dolayısıyla yerlerinizi, eşyalarınızı, kapılarınızı silerken; temizleme suyunun içine katacağınız yarım çay bardağı elma sirkesi hem negatif enerjiyi temizler hem de ortamınızı ferahlatır.
Peki ya duvardaki tablolar?
“Dikkat edin” derim.
Bakın hatırlıyorum da, yaptığımız farkındalık sohbetlerinde, günün birinde bir danışanım işte bu konuyla ilgili sorular sormuş ve:
“Peki evdeki resimler enerjimizi etkiler mi?” diye de devam etmişti.
Ben de “elbette” deyip, hemen bilgisayarı açıp ağlayan bir insan resmi göstermiştim kendisine hatta birkaç felaket resmi daha… Sonra da kendisine o resme bakarak bir kol testi yapmıştım ve kendisi de görmüştü ki; direnci hemen azalıyor, enerjisi bir anda düşüyor.
Hemen ardından ise bu sefer, harika manzara resimleri gösterip, tekrar o resimlere bakarak bir kol testi daha yapmıştım ki, enerjisinin ve direncinin nasıl da yükseldiğini bizzat kendisi de fark etmişti.
Özetle söylemek istediğim; duvarlarınıza astığınız resimlerde ne olduğu da hayli önemli.
Yani baktığınızda sizi karanlığa mı sürüklüyor, yoksa hayallerinizde
bir yolculuğa mı çıkarıyor…
Bununla birlikte oturma ve çalışma mekânlarınızın derli toplu olması da bir o kadar önemli ki, biliyorsunuz daha önceki paylaşımlarımda bu konuya zaten değinmiştim.
Tabii evde konuşulanlar da etkili yayılan enerjide.
“Nasıl?” derseniz;
Pesimist komşuların, her şeye olumsuz bakan eş, dost ve arkadaşların, olumsuz sözlerin uçuştuğu bir mekânda temiz bir enerjinin olması beklenemez sizce de öyle değil mi?
Ayriyeten, dinlediğiniz müzik bile hem hayata nasıl gözlerle baktığınız hem de o ortamın enerjisi hakkında ipuçları verir.
İşte bu nedenle olumsuz enerjiler yayan müzikler yerine, olumlu
enerjiler veren müzikleri dinlemek sizi ve çevrenizi nasıl da olumlu etkiler düşünmenizi isterim.
Hülya Şengül

Son Eklenen Makaleler


ENDİŞE BİTTİĞİNDE SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR

Sağlık > 22 Ocak 2024 14:20
Eğer sürekli hastalık yada nefret, kızgınlık ve olumsuzluk düşünceleri taşırsanız, bedeniniz bu düşünceleri fiziksel boyuta dönüştürecektir.

ENERJİLER DEĞİŞTİĞİNDE İLİŞKİLER DE DEĞİŞİR

Makalelerim > 26 Haziran 2023 03:20
Kendimizle,partnerimizle,ailemiz ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerin yaşantımızdaki önemi tartışılmaz... Öyle ki; bu ilişkilerden birindeki olumsuzluk, diğer ilişkilerimize de yansır.

YÜREĞİNİZİ YENİ FİKİRLERE AÇIN;RUTİNDEN ÇIKIN!

Makalelerim > 26 Haziran 2023 02:32
Hiç değiştirmediğimiz, değiştirmeyi aklımızın ucundan bile geçirmediğimiz birçok alışkanlığımız vardır.Bir de asla yapmadığımız ve kesinlikle yapmayacağımızı da belirttiğimiz; o kadar katı olmasak bile yapmayı hiç düşünmeyeceğimiz şeyler…

AĞRILARI TETİKLEYEN GİZLİ PSİKOLOJİK NEDENLER

Sağlık > 26 Haziran 2023 01:56
Psychology Today dergisinde yayınlanan bilimsel bir çalışmaya göre, vücudumuzdaki ağrıların fiziksel sebeplerinin yanı sıra duygusal sebepleri de olabilir.

HAYATINIZI SABOTE EDEN ZEHİRLİ DÜŞÜNCELERDEN ÖZGÜRLEŞİN

Farkındalık Üzerine > 26 Haziran 2023 01:25
Güne mutsuz başlıyor, hayatınızın hiç değişmeyen bir kısır döngü tarafından yönetildiğini düşünüyor ve bunun için başkalarını mı suçluyorsunuz? O zaman, belki farkında bile olmadığınız bazı‘ zehirli‘ düşüncelerden kurtulmanız gerekiyor demektir.

KORKULARINIZLA YÜZLEŞİN! Onların pek çoğu sadece zihninizde yaşanan senaryolardır

Makalelerim > 04 Mayıs 2023 12:17
Zihnimizde tasarlanan korkularımızı bulmak ve de onlarla yüzleşerek mutluluğa dönüştürmek o kadar önemli ki; “Neden?” derseniz bu korkular, sorunu aslında olduğundan daha da büyük görmemize ve eylemsizlik döngüsüne girerek,yapmamız gerekenleri ertelemeye

SORUNLU ÇAKRA TESTİ

Farkındalık Üzerine > 18 Temmuz 2022 11:30
Aşağıdaki testi yanıtlarken size en fazla uyan şıkka evet deyin Aynı anda iki tane şık uyabilir ama amaç en fazla sorun olan çakrayı test etmek olduğu için en fazla uyan şıkkı seçmelisiniz. Yanıtlarınızı not etmeyi unutmayın

HAYATINIZA ANLAM KATACAK 1O ALTIN SÖZ

Farkındalık Üzerine > 09 Haziran 2022 04:11
Hayatın özeti bu altın değerindeki sözleri mutlaka okuyun ve iç dünyanızda anlamlandırın çünkü hayatınıza ilham verecek ve hayatınıza yeni bir yön verecek güçte.

KENDİNİZ İÇİN BİR İYİLİK YAPIN; AFFEDİN ve ÖZGÜRLEŞİN!

Makalelerim > 09 Haziran 2022 03:29
Şayet istediğiniz;içinde bulunduğunuz anın canlılığını görebilmek, geleceğe umutla bakabilmek en önemlisi de sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın kapılarını açabilmekse, affetmenin önemini fark etmeniz gerekir

BULUNDUĞUNUZ ORTAMA DİKKAT EDİN! MEKAN ENERJİSİ HAFİFE ALINMAMALI...

Makalelerim > 09 Haziran 2022 02:12
Şayet istediğiniz evinizde ya da çalıştığınız ofiste daha huzurlu ve mutlu olmak ise, bu ortamların enerji temizliğine önem vermeniz gerektiğinin bilincinde olmanız, gerçekten büyük bir öneme sahiptir.

HAYAT AKIP GİDERKEN...

Makalelerim > 28 Nisan 2022 04:47
Zamanınızın çoğunu; kurduğunuz ilişkileri, bu ilişkilerden aldığınız yaraları, yaptığınız ve yapmadığınız şeylerle ilgili duyduğunuz pişmanlıkları düşünerek geçiriyorsanız, çok şeyi kaçırıyorsunuz.

ENERJİNİZİ ENDİŞELERİNİZE DEĞİL,HAYALLERİNİZE ODAKLAYIN!

Farkındalık Üzerine > 28 Nisan 2022 04:30
Hayaller derken, elbette içinde sevgi barındıran, kendinizin ve bütünün hayrına olan, o sıcacık hayallerden bahsediyorum. Ya da yine bu doğrultuda, “olmasını ve gerçekleşmesini istediğiniz şeyler” olarak da düşünebilirsiniz.

ÖLÜM DÖŞEĞİNDEKİ HASTALARIN EN BÜYÜK 5 PİŞMANLIĞI

Makalelerim > 21 Haziran 2021 12:41
Avusturalya’lı bir hemşire olan Bronnie Ware, ölüm döşeğindeki insanların en büyük 5 pişmanlığını kaleme aldığı ‘’ The Top Five Regrest of Dying’’ adlı kitapta; hastaların dile getirdiği pişmanlıklarını derlemiş ve bu pişmanlıkları şöyle sıralamıştı:

Hayattan Ne Öğrendim?

Farkındalık Üzerine > 11 Temmuz 2020 05:07
Hayattan Ne Öğrendim?

Geçmişin Üzerindeki Etkisi Nedir?

Sağlık > 24 Haziran 2020 18:05
Geçmişin Üzerindeki Etkisi Nedir? Bu soru, bir tartışma konusudur. Psikoloji ekollerinin geçmişe ve geçmişin bireyin üzerindeki etkisine yaklaşımları çok değişiktir.