Makaleler > Güncel

Sıkışan Duygular

05 Şubat 2019


Hayat akıp giderken,Sevilen bir kişinin kaybı,boşanma ya da ilişki sorunları,maddi zorluklar,travmalar,uzun süreli stres,olumsuz iç diyalog gibi sebepler birçok duygunun sıkışmasına sebep olur bedenimizde.

Unutmayı tercih etsek de, zamanla geçti zannetsek de tıpkı rüzgarın görülmeyip etkisinin hissedilmesi gibi ...

Ağrılara,fiziksel hastalıklara, duygusal zorluklara ve kişinin kendini engellemesine neden olur. Yaşadığınız olaylar ile ilgili yanlış çıkarımlar yapabilir, masum düşüncelere fazla tepki gösterebilir, davranışları yanlış bile yorumlayabilirsiniz .

Blokajlar oluşur Ruhta yaralanmalar, zihinde mental rahatsızlıklar bedende fiziksel hastalıklar meydana gelir

Depresyon,düşük öz güven,hayatın güzelliklerinden kendini ve başkalarını mahrum etmek,fiziksel,zihinsel ve ruhsal hastalıklar,tekrar tekrar zarar veren ilişkiler içinde takılıp kalıp kendini cezalandırmak,bağımlılıklar,strese bağlı tüm sorunlar altında saklı kalmış, sıkışmış nice duygular barındırıyor.

Dürüstçe duygular üzerinde çalışılmadığında hayatımızdaki acılar sürüp giderken oyuncular değişse bile benzer durumlar ile karşılaşırız.
İçsel çatışma ile de enerji kaybı kaçınılmaz olur...

Bu sebeple ; Zihnimizi beslediğimiz düşüncelerin farkına varılması, sıkışmış duyguların daha fazla hasara sebebiyet vermeden keşfedilerek serbest bırakılması ,sağlığınız ve duygusal yüklerden arınmak için son derece önemlidir .Zayıflayan enerjinin dengelenmesi, bedenin kendi kendine iyileştirme sürecine yeniden girerek, sağlığın oluşmasına ortam hazırlanması ise elzemdir.

Geçmişi değiştirmek mümkün olmasa da de geçmişin üzerinizde bıraktığı olumsuz etkiyi değiştirebilir,esaretinden kurtulabilirsiniz.

Bireysel destek alarak edinebileceğiniz faydalar;

Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.

Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması.

Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi

Kronik hastalıklarınızın yavaş yavaş ortadan kalkması

Bağışıklık sisteminizin güçlenmesi

Ağrı ve acıların azalması

Var olan hastalıklarınızın ilerlemesinin durması

Duygusal blokajların çözülümü

Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızın artması.

Kötü alışkanlıklarınızın dönüşümü

Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan arınma ...
 

 

Son Eklenen Makaleler


Sevgi 3 Türlüdür

Farkındalık Üzerine > 10 Ekim 2019 14:54
Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir” diye başlıyor sözlerine, Masumi Toyotome . “Ama sevgi nedir, nerede bulunur, biliyor muyuz?” diye de soruyor.. Sonra anlatmaya başlıyor ve diyor ki: “Sevgi üç türlüdür !..”

Giordano Bruno 'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

Farkındalık Üzerine > 27 Temmuz 2019 15:23
Giordano Bruno'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 7 ÖĞRETİ

Farkındalık Üzerine > 29 Haziran 2019 21:09
Her şey bir söz ile değişebilir. Tüm düşüncelerin ve fikirlerin içinde sevgi vardır. Nefretin karşısında duran sevgi, gerçekte nefretin yaşamasının sebebidir.

Ağaç ve Stres

Farkındalık Üzerine > 27 Mayıs 2019 01:37
Kendinizi gergin mi hissediyorsunuz? Hemen kalkın, size en yakın yerdeki ağacı seyretmeye başlayın. Eğer yakınınızda çam ağacı varsa daha da şanslısınız. Stres atmak için çamın üzerine yok.”

Bu Taktikler Hayatınızı Tamamıyla Değiştirebilir !

Sağlık > 25 Mayıs 2019 05:00
Dünya nın önde gelen psikiyatristlerinin bu taktik ve önerileri hayatınızı tamamıyla değiştirebilir İşte O Sözler...

İnsan Olmak

Sağlık > 16 Mayıs 2019 14:14
İnsan, doğa güçlerine ve bazı hayvan türlerine oranla zayıf bir varlıktır. Bu nedenle, her insanın var oluşunda eksiklik duygusu vardır. Çünkü insan, çocukluk döneminden ötürü, yaşamına normal bir çaresizlik içinde başlar.

Öncelikle Bir Anlaşma Yapın

Makalelerim > 19 Mart 2019 19:31
Tüm yönlerinizle, hatalarınızla, zaaflarınızla, güçlü ve zayıf yönlerinizle, yani her şeyinizle birlikte kendinizi kucaklayın.Doğuştan değerlisiniz. Biriciksiniz. Buna inanın

Limon İle Gribi Atlatın

Sağlık > 18 Şubat 2019 13:44
Limon ile Gripten Kurtulmak Mümkün! Pekiyi ama nasıl? ​Hemen ayaklarımızla başlayabiliriz örneğin… Topuk ve ayaklarımızın emilimi yüksek olduğu için, ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır

100 Yaşındaki Yoga Eğitmeninden Mutlu Bir Hayat İçin Altın Kurallar

Sağlık > 18 Şubat 2019 12:46
Dünyanın en yaşlı yoga eğitmeni seçilen Tao Porchon-Lynch ; Yüksek enerjisi ve gülücükler saçan yüzüyle mutlu bir hayat için altın kurallardan bahsediyor. Örnek almaya ne dersiniz? Sözleri hem düşündürücü hem de ilham verici... İşte o sözler...

Sıkışan Duygular

Güncel > 05 Şubat 2019 11:15
Hayat akıp giderken,Sevilen bir kişinin kaybı,boşanma ya da ilişki sorunları,maddi zorluklar,travmalar,uzun süreli stres,olumsuz iç diyalog gibi sebepler birçok duygunun sıkışmasına sebep olur bedenimizde.

İnsanlar Girer Hayatınıza

Farkındalık Üzerine > 31 Ocak 2019 01:56
İnsanlar girer hayatınıza Tesadüf sanırsınız fakat değildir Kiminin nefesi bir rüzgar gibidir Güç alır bir kuş gibi süzülürsünüz semaya

Daha İyi Olmak İçin Reiki

Makalelerim > 30 Ocak 2019 03:29
Reiki desteği almayı düşündünüz mü hiç? Reiki,stresin etkilerini azaltmak ve o en iyi halinize ulaşmak için Evrenin bir hediyesi...

Boğaz Çakrası

Makalelerim > 30 Ocak 2019 02:46
Kendimizi ifade edemediğimiz,söylemek isteyip de söyleyemediğimiz sözleri, kendimiz ve başkaları ile ilgili yargı ve eleştirileri boğaz çakrasında biriktiririz.

Aşağıdaki Kişilerden Size En Korkutucu Geleni Hangisi? İşte size Szondi Testi

Sağlık > 07 Ocak 2019 13:36
20. yüzyılın en ünlü psikiyatristlerinden Macar Leopold Szondi’nin hazırladığı bu test, görsel imgelerden yola çıkarak, insanların bastırılmış duygularını özellikle de korkularını bularak, onların hangi yollarla su yüzüne çıktığını keşfetmeyi amaçlıyor.