Makaleler > Sağlık

Vücuttaki Elektriklenme Nasıl Geçer?

13 Aralık 2018


Birisiyle tokalaşırken,kazağınızı çıkartırken veya arabanızın kapısını açmak üzereyken 'çat'diye bir ses duyup elektrik akımını hissetmişsinizdir Bu elektriklenme birçok insanın başına geliyor.Vücudunuza aşırı elektrik yüklenmesi,bazen sinir bozucu boyutlarda olabiliyor
Eğer sürekli bu elektrik çarpmasına benzer durumu yaşıyorsanız,bazı yöntemlerle vücudunuzdaki elektriği atmanız mümkün

Vücudumuz neden elektrikleniyor?


Aslında bu soruyu böyle sormak yanlış
Birçoğumuz vücudumuzun elektrik yüklenmesinin anormal olduğunu sanıyoruz.
Fakat işin gerçeği şu ki insan vücudu da elektrik sayesinde çalışıyor.Elektriğe ihtiyaç duyan sadece evimizdeki televizyon ya da buzdolabı değil.İnsan vücudu da doğru bir şekilde fonksiyonlarını devam ettirebilmek için elektriğe ihtiyaç duyuyor.Biraz lisedeki biyolojı derslerini hatırlayalım:
Sinir sistemimiz nöron adı verilen minik parçacıklardan oluşuyor.Beynimizde ve tüm vücudumuzda yer alan nöronlar birbirlerine bilgi iletir.Mesela bacağımızı sehpaya çarptığımızda,nöronlar sayesinde bu çarpışma bilgisi,beyne gider ve beynimiz bu acıyı hissetmemizi sağlar.Bu nöronların  çalışabilmesi için en gerekli şey de elektriktir.Elektrik üretimi ve akımı yeterli olmazsa felç olabilir,hatta yaşam fonksiyonlarımızı yitirebiliriz.
Kalbimizin çarpmasından hücresel boyuttaki faaliyetlere kadar vücudumuzda olan biten her şey elektrik sayesinde olur
Yani vücudumuz doğal olarak elektrik üretir ve bu gereklidir.
Metal bir cisme dokunurken, biriyle tokalaşırken veya giyinirken hissettiğimiz elektriklenme ise vücudumuzda fazla yüklenen elektriğin dışarı çıkma çabasıdır.
Özellikle, sürekli kapalı mekanlarda çalışanlarda veya çok fazla elektronik cihazlarla iç içe yaşayanlarda hem elektrik yükü artıyor, hem de bunu boşaltmak zorlaşıyor.Üzerimizdeki fazla statik elektriği boşaltmak içinse bir takım yöntemler bulunuyor. Sadece elektrik mi ? Etrafımızdaki elektronik eşyaların radyasyonuna da maruz kalıyoruz.

Vücuttaki elektriklenme nasıl geçer?

En klasik yöntem toprağa basmak…
Çıplak ayakla toprağa basmak elektriğinizi alır.
Duş alın Duş almak da yine toprağa basmak gibi üzerinizdeki elektriği nötralize etmeye yarar.Gün içindeyse duş alamadığınız yerlerde ellerinizi sıkça yıkayınız.
Psikolojik durumları göz ardı etmeyin. Etrafınızdaki stres etkenleri azaltmaya çalışın
Bu biraz zor ama mümkün olduğunca elektrikli cihazlardan uzak durmaya çalışın
Tabanı lastik ayakkabı giyin
Reiki öğrenin Böylece enerjinizi dengeleyebilir,stres etkilerini azaltabilir hem kendinize hem de başkalarına faydalı olabilirsiniz.

Son Eklenen Makaleler


Giordano Bruno 'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

Farkındalık Üzerine > 27 Temmuz 2019 15:23
Giordano Bruno'nun ''İKİ ŞEY'' Hakkındaki Sözleri

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 7 ÖĞRETİ

Farkındalık Üzerine > 29 Haziran 2019 21:09
Her şey bir söz ile değişebilir. Tüm düşüncelerin ve fikirlerin içinde sevgi vardır. Nefretin karşısında duran sevgi, gerçekte nefretin yaşamasının sebebidir.

Ağaç ve Stres

Farkındalık Üzerine > 27 Mayıs 2019 01:37
Kendinizi gergin mi hissediyorsunuz? Hemen kalkın, size en yakın yerdeki ağacı seyretmeye başlayın. Eğer yakınınızda çam ağacı varsa daha da şanslısınız. Stres atmak için çamın üzerine yok.”

Bu Taktikler Hayatınızı Tamamıyla Değiştirebilir !

Sağlık > 25 Mayıs 2019 05:00
Dünya nın önde gelen psikiyatristlerinin bu taktik ve önerileri hayatınızı tamamıyla değiştirebilir İşte O Sözler...

İnsan Olmak

Sağlık > 16 Mayıs 2019 14:14
İnsan, doğa güçlerine ve bazı hayvan türlerine oranla zayıf bir varlıktır. Bu nedenle, her insanın var oluşunda eksiklik duygusu vardır. Çünkü insan, çocukluk döneminden ötürü, yaşamına normal bir çaresizlik içinde başlar.

Öncelikle Bir Anlaşma Yapın

Makalelerim > 19 Mart 2019 19:31
Tüm yönlerinizle, hatalarınızla, zaaflarınızla, güçlü ve zayıf yönlerinizle, yani her şeyinizle birlikte kendinizi kucaklayın.Doğuştan değerlisiniz. Biriciksiniz. Buna inanın

Limon İle Gribi Atlatın

Sağlık > 18 Şubat 2019 13:44
Limon ile Gripten Kurtulmak Mümkün! Pekiyi ama nasıl? ​Hemen ayaklarımızla başlayabiliriz örneğin… Topuk ve ayaklarımızın emilimi yüksek olduğu için, ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır

100 Yaşındaki Yoga Eğitmeninden Mutlu Bir Hayat İçin Altın Kurallar

Sağlık > 18 Şubat 2019 12:46
Dünyanın en yaşlı yoga eğitmeni seçilen Tao Porchon-Lynch ; Yüksek enerjisi ve gülücükler saçan yüzüyle mutlu bir hayat için altın kurallardan bahsediyor. Örnek almaya ne dersiniz? Sözleri hem düşündürücü hem de ilham verici... İşte o sözler...

Sıkışan Duygular

Güncel > 05 Şubat 2019 11:15
Hayat akıp giderken,Sevilen bir kişinin kaybı,boşanma ya da ilişki sorunları,maddi zorluklar,travmalar,uzun süreli stres,olumsuz iç diyalog gibi sebepler birçok duygunun sıkışmasına sebep olur bedenimizde.

İnsanlar Girer Hayatınıza

Farkındalık Üzerine > 31 Ocak 2019 01:56
İnsanlar girer hayatınıza Tesadüf sanırsınız fakat değildir Kiminin nefesi bir rüzgar gibidir Güç alır bir kuş gibi süzülürsünüz semaya

Daha İyi Olmak İçin Reiki

Makalelerim > 30 Ocak 2019 03:29
Reiki desteği almayı düşündünüz mü hiç? Reiki,stresin etkilerini azaltmak ve o en iyi halinize ulaşmak için Evrenin bir hediyesi...

Boğaz Çakrası

Makalelerim > 30 Ocak 2019 02:46
Kendimizi ifade edemediğimiz,söylemek isteyip de söyleyemediğimiz sözleri, kendimiz ve başkaları ile ilgili yargı ve eleştirileri boğaz çakrasında biriktiririz.

Aşağıdaki Kişilerden Size En Korkutucu Geleni Hangisi? İşte size Szondi Testi

Sağlık > 07 Ocak 2019 13:36
20. yüzyılın en ünlü psikiyatristlerinden Macar Leopold Szondi’nin hazırladığı bu test, görsel imgelerden yola çıkarak, insanların bastırılmış duygularını özellikle de korkularını bularak, onların hangi yollarla su yüzüne çıktığını keşfetmeyi amaçlıyor.

Apple Computer in Kurucu Ortağı ve CEO su Steve Jobs un Son Yazısı

Farkındalık Üzerine > 01 Ocak 2019 17:01
Apple Computer, Inc.'ın kurucu ortaklarından olan bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilen Steve Jobs 5 Ekim 2011'de hayatını kaybetmişti. İşte Jobs'un son yazdığı yazı.

İnsan Sarrafı Dostoyevski' den Hayatınıza Işık Tutacak 14 Hayat Dersi

Farkındalık Üzerine > 19 Aralık 2018 04:18
1. İnsanlar Seni Çözemedikleri Zaman, Ön Yargılarını Kullanırlar 2. Kendi Planlarımızı Yapıyoruz, Ama Kaderin de Planları Olduğunu Unutuyoruz.. 3. İnsana En Çok Acı Veren Şey, Söyledikleriyle Söylemek İstedikleri Arasındaki Uçurumdur..